Photographer / Designer

Lenka Hřivová


Your work is going to fill a large part of
your life, and the only way to be truly
satisfied is to do what you believe is
great work. And the only way to do
great work is to love what you do.

Vážené dámy a pánové, jmenuji se Lenka Hřivová a jsem fotografka. Narodila jsem se na Valašsku, v krásném prostředí Moravskoslezských Beskyd a už jako malá jsem byla neuvěřitelný snílek. Většinu volného času jsem trávila s foťákem v ruce, čtením knížek a nebo zavrtaná v posteli s notebookem, na kterém jsem psala povídky.

Vše, pro co jsem se v životě rozhodla, jsem se snažila zaměřit na to, co mě baví a co miluji. Studovala jsem ekonomickou žurnalistiku, protože miluji čtení, knížky a psaní. Naučila jsem se základy HTML a webdesign, protože mě baví informační technologie a tvorba webových stránek. Začala jsem se fotit a pracovat v grafických programech, protože mě naplňuje zachycovat nezapomenutelné momenty.

Původně jsem se zaměřovala na focení adrenalinových sportů, především motokrosu. Dostala jsem se od amatérských závodů až k focení Mistrovství světa v motokrosu. Během tohoto období jsem také publikovala fotoreporty v různých motoristických magazínech a dokonce v roce 2011 vyhrála soutěž FotoVize o nejlepší sportovní fotografii pořádanou Centrem FotoŠkoda.

Po více než deseti letech, které jsem strávila skoro každý víkend na cestách po Evropě focením několika motokrosových týmů, jsem si uvědomila, že nemám čas sama na sebe, ani na cokoliv jiného, a rozhodla se to změnit. Protože miluji dělat lidem kolem mě radost, volba byla jasná. Začala jsem fotit svatby, těhotné maminky, novorozence a rodiče s dětmi.

Teď s postupem let můžu říct, že dělám to, co mě opravdu baví a co miluji♥.